Mülakat Teknikleri Nelerdir

01 Şubat 2017 13.407 defa okundu.
Mülakat Teknikleri Nelerdir

Yapacağınız yüz yüze olan iş görüşmelerinizde dikkat edilmesi gereken birçok husus vardır. Şimdi sizlere bunlar içerisinde en önemli olan tekniklerden bahsedeceğim. Yapacağınız iş görüşmenizde öncelikle kıyafetinize ve saçlarınızın şeklinin düzgün olması sizin titiz biri olduğunuzu gösterir ve bu durum karşı taraf tarafından dikkat çekecektir.

Mülakat Teknikleri Nelerdir

İş görüşmesinde size sigara veya herhangi bir içecek teklif edilirse bunu nazik bir şekilde reddetmeniz sizin yararınıza olacaktır. Çünkü kabul edilen sigara iş yerinde sigara içilmemesi gerektiği konusunda olumsuz bir tavır sergilemenize kabul edilen içecek ise konuşma sırasında kolunuzun çarpıp içecek üstünüze veya yere dökülmesi hiçte hoş olmayacaktır değil mi? İlk tanışmayı bu teknikler sayesinde başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonrasında sorulan sorulara oldukça kısa ve net cevaplar verilmesi sizin kendini bilen bir kişi olduğunuz konusunda karşı tarafı bilgilendirecektir. Konuşma esnasında vereceğiniz cevaplarda kesinlikle dürüst olmanız sizin yararınıza olacaktır.


Bu yazıyı beğendiysen
şimdi paylaş!
5

Değerlendirme

CV Hazırlama Programı ile kolay biçimde mükemmel ve profesyonel bir CV oluşturabilirsin. Boş CV şablonları arasından seçim yap ve bunları birkaç tıklamayla özelleştir.

Cv Oluştur
Cv Oluştur